Loro Piana jest słynną firmą znaną z najwyższej jakości wełen i pięknej mody. Teraz swoje doświadczenie w tkaninach Loro Piana przenosi do tkanin użytkowych w marce Loro Piana Interiors.

LPI to kolekcja tkanin do domu stworzonych przez ludzi, którzy doceniają jakość i elegancję znaną z ubrań tej firmy. Tkaniny powstają z włókien najwyższej jakości – wełen różnych zwierząt, kupowanych w krajach hodowli i starannie przetwarzanych we Włoszech, w fabrykach Loro Piana. Tkaniny i skóry poddawane są unikalnym i specjalistycznym procesom, które dają im specjalną fakturę, miękkość, lekkość, wytrzymałość i trwałość. Loro Piana używa wełen wikunii (rodzaj lamy), merynosów, czarnych merynosów (Pecora Nero), kaszmiru z owiec dorosłych i jagniąt.

Dom w górach i nad morzem

Ciepłe tkaniny z kaszmiru i specjalnych mieszanek nadają się doskonale do wnętrz domów w górach, typu chalet. W ofercie jest specjalna kolekcja wzorów pasująca do takiego nastroju.

Podobnie, inna kolekcja ciepłych tkanin stworzona została specjalnie dla domów nad morzem. Pełne kolory, paski, barwy śródziemnomorskie – tkaniny na zasłony, obicia, narzuty, koce, poduszki. Tu także mamy mieniące się jedwabie typu shantung i lny.

Wnętrza samolotów i hoteli

Specjalna kolekcja wełen kaszmirowych przygotowana do wnętrz samolotów dyspozycyjnych przeszła międzynarodowe testy i otrzymała certyfikacje dopuszczające tkaniny do użytku lotniczego.

Podobnie, kolekcja Passpartou przeznaczona jest do użycia w projektach wnętrz luksusowych hoteli, domów klubowych i apartamentów. Stosowane na obicia, ściany i zasłony, tkaniny mają odpowiednie certyfikaty do użycia we wnętrzach publicznych.

Kolekcje

THROWS AND BED COVERS – jak sama nazwa wskazuje, tkaniny na koce, narzuty, poduszki – szczególnie miękkie i przyjemne w dotyku. Z wełen kaszmirowych, jagnięcych, szynszyli i młodych wielbłądów. Te tkaniny stanowią doskonałe uzupełnienie do obić i zasłon z innych kolekcji.

CLASSICS – kolekcja zawiera tkaniny obiciowe, ścienne i zasłonowe, a także miękkie skóry. Przeznaczone dla miejskich, pozamiejskich i nadmorskich rezydencji. Mamy tu tkaniny z lnu i bawełny, w tym sztruksy a także skóry typu nubuk i zamsze.

ELEGANCE AND STYLE – jeszcze bardziej klasyczne wzory zaczerpnięte z męskiej mody w stylu Księcia Walii – prążki, kraty, pepity o przeskalowanych wzorach dostosowanych do skali obić meblowych i zasłon.

WINDROSE – sprowadza radość I pogodę nastroju śródziemnomorskiego – delikatność i lekka dekoracyjność. W kolekcji są też dodatki pasmanteryjne, chwosty, sznury etc.

REGAL – królewska dekoracyjność adamaszków, tkanin z haftami, trójwymiarowych. I surowy jedwab na zasłony.

METROPOLIS – nowoczesne wzory tkanin do wnętrz miejskich.

PASSEPARTOUT – bardzo wiele odcieni i wzorów tkanin certyfikowanych, przeznaczonych do skoordynowanych wnętrz hotelowych, rezydencji, restauracji i innych wnętrz luksusowych publicznych.