“wytworny, gustowny”

“nobilis” to po łacinie godny, wytworny, wyróżniający się, gustowny. To nazwa, którą nadał firmie założyciel Adolphe Halard w 1928 roku, gdy otwierał swój pierwszy sklep na Rue Bonaparte 29, pomiędzy kościołem Saint Germain des Pres, a Akademią Sztuk Pięknych w Paryżu.

Rozpoczął współpracę z wieloma słynnymi artystami, w tym Suzanne Fontan, znaną z jej „joie de vivre” i romantyzmu. Stał się wydawcą tapet i tkanin. Tak powstał „duch” marki Nobilis – łączący uwspółcześnioną tradycję i modę z wielką uwagą przykładaną do jakości barw, materiałów i wzorów. To dało firmie międzynarodową sławę.

Od 1980 roku Nobilis ma oddziały w wielu krajach Europy, w USA oraz na Bliskim Wschodzie. We Francji, salony wzorowane na paryskim, powstały w Lyonie i a Le Cannet. Firma, obecna dziś w 30 krajach, jest kierowana przez Normana Halarda, zatrudnia 200 zaangażowanych osób i uosabia francuską elegancję.

Dzisiejsza oferta skłąda się z 5000 wzorów o różnym stylu, przeznaczonych do apartamentów, rezydencji, domów w górach, przestrzeni recepcyjnych, hotelowych i rezydencjalnych, restauracji.

Specjalny zespół dba o potrzeby klientów kontraktowych, w zakresie przygotowania specjalnych ofert, specyfikacji produktów i wzorów na zamówienie.